Sony FW-32BZ30J1 Signage Display Digital signage flat panel 81.3 cm (32") LCD Wi-Fi 300 cd/m² 4K Ultra HD Black Built-in processor
Sony FW-32BZ30J1. Product design: Digital signage flat panel. Display diagonal: 81.3 cm (32"), Display technology: LCD, Display resolution: 3840 x 2160 pixels, Display brightness: 300 cd/m², HD type: 4K Ultra HD. Wi-Fi. Product colour: Black
Manufacturer: Sony
SKU: FW-32BZ30J1
Vendor: Aspects
The 32” BRAVIA FW-32BZ30J combines bright, beautiful 4K pictures with business-friendly features.
  • Legal warranty via the seller
  • 30 days to change your mind — free returns
increase decrease
Ship to
Shipping Method
Name
Estimated Delivery
Price
No shipping options
Products specifications
Weight & dimensions
Width (with stand)726 mm
Depth (with stand)172 mm
Height (with stand)454 mm
Weight (with stand)7.6 kg
Other features
Maximum refresh rate50 Hz
Backlight typeDirect LED
BluetoothYes
Bluetooth version4.2
Height (without stand)430 mm
Weight (without stand)7.5 kg
Depth (without stand)76 mm
Built-in cameraNo
Packaging data
Package width814 mm
Package depth152 mm
Package height551 mm
Package weight10 kg
Power
Power consumption (typical)66 W
Power consumption (standby)0.5 W
Energy efficiency class (SDR)G
Energy efficiency class (HDR)G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours40 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours54 kWh
Ports & interfaces
HDMI ports quantity4
Wi-FiYes
Design
Product designDigital signage flat panel
Placement supportedIndoor
Product colourBlack
VESA mountingYes
Panel mounting interface100 x 200 mm
Performance
PurposeCommercial
Display
Panel typeVA
LED backlightYes
LED backlighting typeEdge-LED
Display diagonal81.3 cm (32")
Display technologyLCD
Display resolution3840 x 2160 pixels
Display brightness300 cd/m²
HD type4K Ultra HD
TouchscreenNo
Native aspect ratio16:9
Response time10 ms
Contrast ratio (typical)3000:1
Contrast ratio (dynamic)260000:1
Display diagonal (metric)81.1 cm
Haze rate25%
Audio
Built-in speaker(s)No
Computer system
Computer systemNo
Built-in processorYes
Products specifications
Weight & dimensions
Width (with stand)726 mm
Depth (with stand)172 mm
Height (with stand)454 mm
Weight (with stand)7.6 kg
Other features
Maximum refresh rate50 Hz
Backlight typeDirect LED
BluetoothYes
Bluetooth version4.2
Height (without stand)430 mm
Weight (without stand)7.5 kg
Depth (without stand)76 mm
Built-in cameraNo
Packaging data
Package width814 mm
Package depth152 mm
Package height551 mm
Package weight10 kg
Power
Energy efficiency class (SDR)G
Energy efficiency class (HDR)G
Ports & interfaces
HDMI ports quantity4
Wi-FiYes
Design
Placement supportedIndoor
Product colourBlack
VESA mountingYes
Performance
PurposeCommercial
Display
Panel typeVA
LED backlightYes
LED backlighting typeEdge-LED
Display diagonal81.3 cm (32")
Display technologyLCD
Display brightness300 cd/m²
HD type4K Ultra HD
TouchscreenNo
Native aspect ratio16:9
Response time10 ms
Contrast ratio (typical)3000:1
Haze rate25%